Connect with us

JOBS NEWS ASSAM

IOCL Recruitment 2020: Apply Online For 482 Apprentice Posts

Published

on

ইণ্ডিয়ান অইল কৰ্পোৰেচন লিমিটেড (আইঅ’চিএল)।
অন্তিম তাৰিখ: 22/11/2020।

ইণ্ডিয়ান অইল কৰ্পোৰেচন লিমিটেডে (আই.ও.চি.এল.)-এ সমগ্ৰ দেশৰ 5 টা বিভিন্ন অঞ্চলৰ অধীনত ইয়াৰ স্থানত কাৰিকৰী আৰু অনা-কাৰিকৰী বাণিজ্যত 482 এপ্ৰেণ্টিছ খালী পদ ৰখাৰ বাবে এক বিজ্ঞাপন জাৰী কৰিছে।

পোষ্টৰ নাম: এপ্ৰেণ্টিছ

পোষ্টৰ সংখ্যা: 482

অঞ্চল-অনুযায়ী খালী পদ:

পূৱ অঞ্চলপাইপ: 129 [ অসম: 31, পশ্চিম বংগ: 44, বিহাৰ: 36, উত্তৰ প্ৰদেশ: 18]

পশ্চিম অঞ্চলৰ পাইপলাইনসমূহ: 136 [ গুজৰাট: 90, ৰাস্তাচঃ 46]

দক্ষিণ পূৱ অঞ্চলপাইপ: 60 [ উৰিষ্যা: 51, চট্টিশগড়: 6, ঝাৰখণ্ড: 3]

উত্তৰ অঞ্চলৰ পাইপলাইন: 116 [ হাৰিয়ানা: 43, পঞ্জাৱ: 16, দিল্লী: 21, উত্তৰ প্ৰদেশ: 24, উত্তৰখণ্ড: 6, ৰাজস্থান: 3, হিষ্মাণ প্ৰদেশ: 3]

দক্ষিণ অঞ্চলৰ পাইপলাইন: 41 [ তামিলনাডু: 32, কৰ্ণাটক: 3, অন্ধ্ৰ প্ৰদেশ: 6]

অনুশাসন:

  • * যান্ত্ৰিক
  • বৈদ্যুতিক
  • T&I
  •  মানৱ সম্পদ
  • একাউণ্ট/ফাইনেন্স
  • তথ্য প্ৰবিষ্টি অপাৰেটৰ
  • ঘৰুৱা ডাটা এণ্ট্ৰি অপাৰেটৰ

শিক্ষাগত অৰ্হতা:

* টেকনিচিয়ান এপ্ৰেণ্টিছ- যান্ত্ৰিক: অভিযান্ত্ৰিক বিদ্যাৰ নিম্নলিখিত যিকোনো এটা শাখাত তিনি বছৰ (বা দুই বছৰ নিম্নলিখিত যিকোনো এটা বছৰৰ সময়/10+2 ৰ আই টি আইৰ পিছত পাচত প্ৰৱেশৰ যোগেৰে:
i) যান্ত্ৰিক অভিযান্ত্ৰিক
(i) অটোমোবাইল ইঞ্জিনিয়াৰিং

* টেকনিচিয়ান এপ্ৰেণ্টিছ-বৈদ্যুতিক: ইঞ্জিনিয়াৰিঙৰ নিম্নলিখিত যিকোনো এটা শাখাত তিনি বছৰ (বা দুই বছৰ নিম্নলিখিত যিকোনো এটা বছৰৰ সময়/10+2 ৰ আই টি আইৰ পিছত পাচত প্ৰৱেশৰ যোগেৰে:
i) বৈদ্যুতিক অভিযান্ত্ৰিক
(i) বৈদ্যুতিক আৰু ইলেক্ট্ৰনিকঅভিযান্ত্ৰিক

* টেকনিচিয়ান এপ্ৰেণ্টেছ- টেলিযোগাযোগ আৰু সঁজুলিকৰণ: চৰকাৰী স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা ইঞ্জিনিয়াৰিঙৰ নিম্নলিখিত যিকোনো এটা শাখাত তিনি বছৰ (বা দুই বছৰ নিম্নতম এক বছৰৰ ম্যাদ/10+2 ৰ আই টি আইৰ পিছত পাচীয় প্ৰৱেশৰ যোগেৰে:
i) ইলেক্ট্ৰনিকচ এণ্ড কমিউনিকেশন ইঞ্জিনিয়াৰিং
(i) ইলেক্ট্ৰনিকচ এণ্ড টেলিযোগাযোগ অভিযান্ত্ৰিক
iii) ইলেক্ট্ৰনিকচ এণ্ড ৰেডিঅ’ কমিউনিকেশন ইঞ্জিনিয়াৰিং
iv) ইনস্ট্ৰামেণ্টেচন এণ্ড কণ্ট্ৰোল ইঞ্জিনিয়াৰিং
v) ইনস্ট্ৰামেণ্টেচন এণ্ড প্ৰক্ৰিয়া নিয়ন্ত্ৰণ অভিযান্ত্ৰিক vi) ইলেক্ট্ৰনিকছ ইঞ্জিনিয়াৰিং

* ট্ৰেড এপ্ৰেণ্টেছ (সহকাৰী- মানৱ সম্পদ): চৰকাৰী স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত প্ৰতিষ্ঠান/বিশ্ববিদ্যালয়ৰ পৰা সম্পূৰ্ণ কালীন স্নাতক ডিগ্ৰী (স্নাতক)।

* ট্ৰেড এপ্ৰেণ্টিছ (একাউণ্টেণ্ট): এক স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত প্ৰতিষ্ঠান/বিশ্ববিদ্যালয়ৰ পৰা বাণিজ্যত পূৰ্ণকালীন স্নাতক ডিগ্ৰী (স্নাতক)

* ডাটা এণ্ট্ৰি অপাৰেটৰ (ফ্ৰেছএপ্ৰেণ্টেছ): নিম্নতম 12ম পাছ (কিন্তু স্নাতকৰ তলত)

* ঘৰুৱা ডাটা এণ্ট্ৰি অপাৰেটৰ (দক্ষতা প্ৰমাণপত্ৰ ধাৰক): নিম্নতম 12তম পাছ (কিন্তু স্নাতকৰ তলত)। ইয়াৰ উপৰিও, ৰাষ্ট্ৰীয় দক্ষতা অৰ্হতা ফ্ৰেমৱৰ্ক বা কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে স্বীকৃতি দিয়া আন যিকোনো কৰ্তৃপক্ষৰ অধীনত স্বীকৃতি প্ৰাপ্ত এক বঁটা প্ৰদানকাৰী প্ৰতিষ্ঠানে জাৰী কৰা এক বছৰৰ কম প্ৰশিক্ষণৰ বাবে প্ৰাৰ্থীসকলৰ ‘ঘৰুৱা ডাটা এণ্ট্ৰি অপাৰেটৰ’ৰ দক্ষতা প্ৰমাণপত্ৰ থাকিব লাগে।

নিৰ্বাচন প্ৰক্ৰিয়া:

1) বাছনি প্ৰক্ৰিয়াত লিখিত পৰীক্ষা থাকিব।
2) লিখিত পৰীক্ষা টো হৈছে অবজেক্ট টাইপ একাধিক পছন্দপ্ৰশ্ন (MCQ)ৰ যি এটা সঠিক বিকল্পৰ সৈতে 4 টা বিকল্পৰে গঠিত। প্ৰাৰ্থীয়ে সঠিক বিকল্পটো বাছনি কৰিব লাগিব।
3) লিখিত পৰীক্ষাত 100 টা প্ৰশ্ন থাকিব আৰু মুঠ নম্বৰ 100 হ’ব। প্ৰতিটো সঠিক উত্তৰত 1 চিহ্ন থাকিব।
4) ভুল উত্তৰৰ বাবে কোনো নেতিবাচক চিহ্ন নাথাকিব।

কেনেদৰে প্ৰয়োগ কৰিব:

1) ওপৰোক্ত এপ্ৰেণ্টেছ স্থিতিৰ বাবে আৱেগ কৰাৰ আগতে, প্ৰাৰ্থীসকলে প্ৰথমে ভাৰত চৰকাৰে নিম্নলিখিত সংস্থাবোৰৰ অনলাইন পোৰ্টেলত নিজকে পঞ্জীয়ন কৰিব লাগিব:

ক টেকনিচিয়ান এপ্ৰেণ্টেছৰ বাবে: সংশ্লিষ্ট আঞ্চলিক এপ্ৰেণ্টেচিটি প্ৰশিক্ষণ বোৰ্ডৰ সৈতে (বিএটিওটি) মানৱ সম্পদ বিকাশ মন্ত্ৰালয়ৰ অধীনত তেওঁলোকৰ পোৰ্টেল নেচনেল এপ্ৰেণ্টেচিটি প্ৰশিক্ষণ আঁচনি (এনএটিএছ)। লিঙ্ক https://portal.mhrdnats.gov.in/boat/commonRedirect/registermenunew!registermenunew.action

(খ) বাণিজ্য শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে (বৈকল্পিক বাণিজ্য): https://apprenticeshipindia.org/ তাৰিখে ৰাষ্ট্ৰীয় দক্ষতা বিকাশ কাউন্সিল (এনএছডিচি)ৰ সৈতে, ওপৰোক্ত সংস্থাবোৰৰ সৈতে সফল পঞ্জীয়ন কৰাৰ পিছত, এটা পঞ্জীয়ন নম্বৰ সৃষ্টি কৰা হ’ব আৰু প্ৰাৰ্থীয়ে https://plis.indianoilpipelines.in-ত ইণ্ডিয়ান অইল পাইপলাইনপোৰ্টত এপ্ৰেণ্টেনিছ পদৰ বাবে আৱেদ কৰোঁতে এই পঞ্জীয়ন নম্বৰউল্লেখ কৰিব লাগিব।

2) ওপৰোক্ত নিৰ্ধাৰিত যোগ্যতাৰ চৰ্ত পূৰণ কৰা প্ৰাৰ্থীসকলে আমাৰ ই.ও.চি.এল. ৱেবছাইট লৈ যাব লাগে https://plis.indianoilpipelines.in আৰু 04.11.2020 ৰ পৰা 22.11.2020 লৈকে 18:00 ঘণ্টালৈ অনলাইন প্ৰয়োগ কৰিব লাগে।

গুৰুত্বপূৰ্ণ তাৰিখ:

অধিসূচনাৰ তাৰিখ: 30.10.2020
অনলাইন এপ্লিকেচন প্ৰাপ্ত কৰাৰ আৰম্ভণি তাৰিখ: 04.11.2020
অনলাইন এপ্লিকেচন প্ৰাপ্ত কৰাৰ অন্তিম তাৰিখ: 22.11.2020
বেঙ্কৰ যোগ্যতাৰ চৰ্ত: 30.10.2020

বিজ্ঞাপনৰ বিৱৰণ: ইয়াত ক্লিক কৰক।

অনলাইন প্ৰয়োগ কৰক: সোনকালে অহা।

Advertisement

Trending Jobs